II Bieg Krwiodawców, impreza zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Basia” przy KWK „Mysłowice-Wesoła” oraz Mysłowicki Klub Biegacza NO.I, za nami. Mimo obaw o pogodę - ostatnie dni przecież były chłodne i deszczowe -  biegacze i przybyli na miejsce startu goście mogli cieszyć się pięknym słońcem i ciepłą, bezdeszczową aurą. Kilkuset biegaczy wyruszyło więc na trasę biegu w idealnych warunkach. Ci zaś, którzy pozostali na miejscu startu, mogli oczekiwać na sportowców spacerując i wybierając coś z pozostałych atrakcji przygotowanych dodatkowo poza samymi konkurencjami biegowymi. 

Można więc było pójść z najmłodszymi na plac zabaw, gdzie czekały na nich dmuchane zamki i skocznie. Była też scena, z której płynęła muzyka, a ostatecznie udekorowano na niej zwycięzców.
Ważnym miejscem, bez którego ta akurat impreza nie mogłaby się obejść, był ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Ten mobilny punk poboru krwi był widocznym znakiem charakteru imprezy. Bo chodzi w niej nie tylko o radość i satysfakcję z biegania i zwyciężania. Ważne jest również serce, otwarte na pomoc drugiemu człowiekowi. A tym przecież jest oddanie krwi tym, którzy jej potrzebują lub będą w takiej potrzebie.   

Zwycięzcom gratulujemy laurów zdobytych w biegach a organizatorom winszujemy sprawnie przeprowadzonej imprezy.

Zainteresowanych wynikami odsyłamy do wyników zawodów:

http://personalbest.pl/wp-content/uploads/2019/05/Mys%C5%82owice-wyniki-bieg.pdf

http://personalbest.pl/wp-content/uploads/2019/05/Mys%C5%82owice-wyniki-NW.pdf