O nas

Śląskie Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. – jako instytucja szkoleniowa, działamy na rynku od 1996 roku na podstawie wpisu niepublicznej placówki kształcenia ustawicznego do ewidencji prowadzonej przez Prezydenta Miasta Katowice.

Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Posiadamy Akredytację Śląskiego Kuratora Oświaty oraz certyfikat jakości ISO 9001.

W 2014 roku uzyskaliśmy Certyfikat Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. W 2009 roku przy Śląskim Centrum Usług Wspólnych działa Centrum Kształcenia Kadr Górnictwa – szkoła niepubliczna, z uprawnieniami szkoły publicznej.
W 2015 roku przyjęliśmy i stosujemy zasady Standardu Usług Szkoleniowych Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.

Głównym celem naszej działalności w przedmiocie usług szkoleniowych jest umożliwienie osobom dorosłym uzyskania wiedzy oraz kształcenie, dokształcanie i doskonalenie kadr w zakresie kwalifikacji ogólnych, osobowościowych i zawodowych, pomoc
w rozwijaniu własnych zainteresowań i uzdolnień.

Dysponujemy Ośrodkiem Szkolenia w Mysłowicach, filiami przy kopalniach PGG Sp. z o.o., własnymi salami dydaktycznymi we wszystkich ośrodkach, pracownią komputerową, halą maszyn, spawalnią, pracownią zajęć praktycznych oraz Pracownią Badań Psychologicznych.

Ważne jest dla nas indywidualne podejście do Klienta. W zależności od potrzeb Klientów organizujemy szkolenia stacjonarne,
w siedzibach Klientów, podczas sesji wyjazdowych oraz e-learningowe.

Potencjał firmy to przede wszystkim ludzie. Współpracujemy ze specjalistami z różnych dziedzin nauki i przemysłu, jesteśmy
w stałym kontakcie z różnorodnymi instytucjami i urzędami państwowymi. Dzięki temu nasza oferta jest stale dopasowywana do najnowszych rozwiązań i trendów w zakresie oferowanych usług szkoleniowych.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Od stycznia 2011 realizujemy projekty współfinansowane ze środków
Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zostań z nami! Zapisz się do naszego newslettera!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od ŚCUW Sp. z o.o..